niedziela, 7 kwietnia 2013

Wedding Fashion Days w Sopocie

Wczoraj odwiedziłam imprezę Wedding Fashion Days, która odbywa w ten weekend się w Zatoce Sztuki. Udało mi się  porozmawiać z organizatorkami wydarzenia: Anitą Bizon z agencji Fru Wedding, która zajmuje się organizacją ślubów i wesel oraz Dagmarą Sierańską, właścicielką Atelier Suknie Marzeń.

Skąd pomysł na organizację takiej imprezy?

Anita: Brałam udział w kilku dużych targach mody, ale tam często kicz miesza się z elgenacją, a swoje usługi proponują mało profesjonalni ludzie. Postanowiłam więc zebrać osoby, z którymi współpracuję i do których mam zaufanie i poprosić ich o poprowadzenie warsztatów. Później doszedł pomysł, by także stworzyć stanowiska. Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy zapłacić 5 zł. Naszym zamysłem było, aby pary, które chcą się pobrać, a nie wiedzą, jak rozpocząć przygotowania do ślubu, mogły poradzić się najlepszych specjalistów w Trójmieście.

Jakie są tematy warszatów?

Anita: Zaproszeni goście opowiadają m.in o brafittingu, czyli jak dobrze dobrać bieliznę. Specjaliści od mody ślubnej opowiedzą, czym kierować się przy doborze sukni czy też garnituru. Z kolei Izabella Gacka, studentka psychologii, opowie jak rodzić sobie ze stresem podczas przygotowań do ślubu. Nie zabraknie także porad o makijażu. Zwieńczeniem naszej imprezy będzie pokaz mody, który został zaplanowany na niedzielę, na godz. 16. Co warte podkreślenia, nie występują w nim modelki.

Dlaczego zdecydowałyście się na ten krok?

Dagmara: Ślub biorą nie tylko modelki o idealnych kształtach, ale różne osoby w różnym wieku. Chcemy pokazać, że każdy może dobrze wyglądać podczas najważniejszego dnia w życiu. Podstawą jest  odpowiednie dobranie kroju sukni czy garnituru oraz dodatków. Czasami zdarza się, że klientki mają własną wizję swoję sukni, która niestety nie pasuje do ich sylwetki. Staram się wówczas przekonywać do innych projektów, bo to, że kobieta ma np. krągłe kształty nie oznacza, że nie może mieć wąskiej, przylegającej do ciała sukni.


Trendy w modzie ślubnej na wiosnę-lato 2013

Dagmara Sierańska, właścicielka Atelier Suknie Marzeń: Na swoim ostatnim pokazie mody ślubnej Vera Wang pokazała suknie kolorowe - m.in czerwone i czarne. W Polsce wybór kolorowej sukni to wciąż eksrawagancja, ale coraz większym zainteresowaniem cieszą się suknie różowe czy w odcieniu miętowym. Jeśli ktoś decyduje się na suknię w białym kolorze, a chce jednak wyglądać oryginalnie, proponujemy szarfy w zdecydowanych kolorach, np. ciemna zieleń czy nawet czerń. Wśród tradycyjnych sukien bardzo duże powodzenie mają kreacje z koronki.

Julia Bleja, rezydent Atelier Da Vinci Tailoring w Sopocie: Panowie mogą wybierać pomiędzy smokingiem a garniturem. Smoking jest uszyty z czarnego materiału, koszula musi być biała, natomiast muszka biała lub czarna. Tradycyjny smoking ma atłasowe wykończenia, ale wielu panów decyduje się na zastąpienie go materiałem. W przypadku garniturów królują te w stylu włoskim, czyli bardziej opięte, rękawy marynarki są nieco krótsze, by koszula wystawała na ok. 1,5 cm. Także spodnie są bardziej dopasowane i lekko zwężone u dołu. Garnitur nie powinien być czarny, gdyż ten kolor zarezerwowany jest dla smokingu. Jeśli klientom zależy na ciemnym kolorze, dobieramy np. bardzo ciemny granat lub grafit.
 
Fun Decor

Da Vinci

Da Vinci

Laura Lingerie

Poczta Weselna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz